Ilusad inimesed pääsevad kohtus kergema karistusega

Seda aastat on alles jäänud natuke üle 4 päeva ja teen kokkuvõtteid kogu aasta tähelepanekutest, mis nende toimumise ajal jäi siin blogis ilma tähelepanuta aga mis siiski vääriksid käsitlemist.

Alustuseks detsembri alguse juhtum, kus Tartus jäi ülekäigurajal auto alla noor naine. Temast oli üritanud üle sõita üks teine noor naine, kes juhtunut kaamera ees ka kahetses.

Kaisa Oja Reporteri saates, nutune ilme ja kahetsus.
Kaisa Oja Reporteri saates, nutune ilme ja kahetsus.

See pilt on vaid mõni kaader enne seda kui ta tõstis käe näo ette ja puhkes nutma (teeseldult?). Ma arvan, et selles juhtumis oli pooleks tõelisi tundeid ja kaamera ees näitlemist. Kuidas sa tõestad, et kahetsed ja sooviksid juhtunut olematuks muuta? Pisarad on siin üks ilmsemaid meetodeid aga naise pisarad pole sugugi siirad, sest neid kasutatakse üsna aktiivselt ka oma huvides (millegi saavutamiseks). Naine pidi oma elu jooksul nutma tervelt 1 aasta, mis teeb 70 aastase eluea puhul natuke üle 5 ööpäeva ühe eluaasta kohta.

Kui rääkida karistuse saamisest, siis ilusad (harmoonilised) inimesed pidid kohtus pääsema kergema karistusega kui koledad. Seevastu rikastel inimestel läheb raskemalt, sest neilt välja mõistetavad trahvid on suuremad (USA statistika) ja pärast abielu lahutamist kaotab süüdi mõistetud osapool ühisest varast kuni 80 % ehk jagunenud on väga ebavõrdne. Samuti tähendab isegi kohtus õigeks mõistmine, et inimesele jääb märk ikkagi külge ja näiteks börsimaakler ei saa enam kunagi oma erialal edasi tegutseda, sest inimesed lihtsalt väldivad teda (teevad tehinguid teistega). Õigemin ta võib küll seda üritada aga ei saavuta seal isegi mitte keskpäraseid tulemusi, rääkimata karjääris edasi liikumisest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga