Cemty OÜ registreeris spam kirja saatmiseks kasutatud domeeni

Järgnevalt üks mõtteharjutus, et kas spam kirja omanikuks lugeda selle Soomes asuvat postitajat või sellega reklaamitud domeeni omanikku, kes on Eestis tegutsev firma.
Sellise kirja leidsin oma postkastist allpool toodud lingil tehtud sissekande järel.

Tervist!

Domeen ainultvajalik.com on registreeritud kliendi poolt läbi meie ja ei kuulu firmale Cemty OÜ. Palun eemaldada info mis on ebakorrektne ja viitab umbes kui meie oleksime rämpsposti levitajad!

Domeeni tegelik omanik on Talis Lepiksoo [email protected] tel:

spami.ee/2010/12/15/ainultvajalik-com-on-cemty-ou-spam/

Päikest!

Rando Hütt

www.cemty.ee
www.cf.ee

——————————————-

Vastavalt Elektroonika Kaubanduse ja Andmete Kaitse korrale, on see sõnum ainult sellele adressaadile ja võib sisaldada KONFIDENTSIAALSET informatsiooni või kaitstud elukutselise privileegi ja/või isiklike andmetega.

Kui see sõnum on vastu võetud ekslikult, siis palun teavita meid sellest koheselt meili teel ja kustuta see.

——————————————–

According to Electronic Commerce and Data Protection rules, this message is intended exclusively for its addressee and may contain information CONFIDENTIAL or protected by professional privilege and /or personal data.

If this message has been received in error, please immediately notify us via e-mail and delete it.

——————————————–

Tõestas, et spam kirja saatja kasutas Cemty OÜ nimele registreeritud domeeni ja seeläbi tegi firma võimalikuks spämi saatmise.

See järgnev kiri tuli vähemalt 2 erineva aadressi peale. Varasemad kokkupuuted saajal puuduvad nii ainultvajalik.com kui cemty.ee-ga.

Received: from e212-54-30-189.elisa-laajakaista.fi (e82-103-229-46.elisa-laajakaista.fi [82.103.229.46])
by emh01.mail.saunalahti.fi

——– Original Message ——–

Subject: Jõulutervitus
Date: Wed, 15 Dec 2010 01:04 +0200
From: ainultvajalik.com <[email protected]>
Organization: ainultvajalik.com
To:

Hea klient !

Rahuliku jõuluaega ja paremat uut aastat !

Soovib Teie
http://ainultvajalik.com

*

Selgitus whois andmete juurde. Domeeni omanik on Cemty OÜ aga registreeris selle oma kliendile Talis Lepiksoo´le. Mingil põhjusel jätsid godaddy.com kontol ennast ka domeeni omanikuks ja selle tõttu saabki väita, et Cemty OÜ omanduses olevast domeenist ainultvajalik.com tuli see eelnev spam kiri.

cemty oü ja xxs2r
cemty oü ja xxs2r

28. detsembriks oli domeeni whois andmeid muudetud godaddy.com lehel järgnevalt ja püütud jätta muljet, et domeeni omanikuks oligi nimetatud Talis.

cemty ainultvajalik.com on muudetud whois
cemty ainultvajalik.com on muudetud whois. Tähelepanu! Serveriks on endiselt Cemty.ee aadressid

Teise lehekülje järgi on Cemty endiselt domeeni omanikuks

http://whois.domaintools.com/ainultvajalik.com
http://whois.domaintools.com/ainultvajalik.com

See Rando Hütt oletas, et ma olen võhik ega tea godaddy.com võimalusi lihtsalt domeeni andmete muutmiseks. No kuulge, ma olen veebimees! Mul on seal ka kontod juba üle 3 aasta ning tean, et kontol oleva domeeni omaniku andmete muutmiseks just nii nagu Rando on seda praeguseks teinud, võtab aega alla minuti ja ainult 3 kinnitavat klikki.

Täna helistas Rando mobiilile ja üritas 28 minuti jooksul veenda, et ainultvajalik.com ei ole Cemty domeen. Ma ütleks, et tabasin ta valetamiselt ja katselt tegeliku olukorra kohta hämada.

See on tõsi, et Cemty ei vajutanud spam kirja saatmiseks klahvile aga spam kirja saatmiseks kasutatud domeen oli registreeritud Cemty OÜ nimele (ülemine whois pilt), praeguseks on registris olevaid andmeid uuendatud (registreerijana näidatakse nüüd Talist) aga tegelikult on domeen endiselt Cemty OÜ godaddy.com kontol.

Ma arvan, et Cemty OÜ juhataja ei ole pädev domeenidega tegelemise valdkonnas. Miks ma sellest kirjutan? Sest ta ähvardas, et domeeni omanikuna Cemty mainimine toob kaasa tsiviilhagi esitamise. No saame näha aga tänase seisuga on kõnealune ainultvajalik.com domeen endiselt Cemty OÜ kontol godaddy.com Inc lehel. Seega ei ole ma tänaseks kirjutanud muud kui puhast tõde. Võimalik, et nüüd selle sündmuse järel kolitakse domeen ümber mõne teise registripidaja juurde ja selle käigus kaob omaniku realt ka Cemty OÜ nimi aga see on juba tuleviku küsimus.

Selle kõne võib kokku võtta korrutamisega, et spam kirjas reklaamitud domeen ei ole Cemty OÜ oma (tegelikult näitavad seda isegi tänased registri andmed) ja see kuuluvat nende kliendile.

Siinkohal jõudsimegi tagasi algse küsimuse juurde: “kas spam kirja omanikuks lugeda selle Soomes asuvat postitajat või sellega reklaamitud domeeni omanikku, kes on Eestis tegutsev firma.”

Seda tean aga kindlasti, et Cemty OÜ vastutab spam kirjade saatjale domeeni registreerimise eest ja kaasvastutab postkastide späm kirjade reostamise eest. Kui nad ei salliks registreeritud domeeni spam kirja abil reklaamimist, siis nad kustutaksid selle lehe oma serverist ja lõpetaksid lepingu Talisega.

Lisatud 2. mai 2014

Jälle üks tühi kiri, mis ei lükka ümber ühtegi esitatud väidet, fakti või kirjeldust ja teatab vaid: “Palun eemalda enda kodulehelt valeinformatsioon.” Üsna tüütu on selliseid kirju saada kui Rando Hütt tegutses Cemty OÜ nimel domeeni registreerimisel aga pärast spami väitis hoopis kellegi teise süüdi olevat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga