Peaksin vahetama andmekandjat

Peaks vist mõtlema lintide juurde tagasi pöördumisele, sest pöörlevad DVD plaadid on osutunud vea ilmnemisel parandamatuks. See tähendab näiteks seda, et oled jäädvustanud terve õhtu uudised ja järgmisest hommikust veel mõned saated DVD-RW plaadile ja selle sulgemisel tekkib siis mingil arusaamatul põhjusel viga ja tulemuseks on kõigi salvestiste hävimine.

dvd lugemise viga
dvd lugemise viga

Lintidega oli ohutum, sest kaduma võis minna näiteks kortsunud lindi tõttu ainult mõni või paarkümmend sekundit aga pöörleva andmekandja puhul läheb kõik kaduma. Ma olen proovinud ka erinevaid programme andmete taastamiseks pärast selleid vigu aga tulemust pole saavutanud. Ilmselt on põhjus selles, et korduvat kirjutamist võimaldavad RW plaadid on kirjutatud ilma iga salvestust eraldi track´iks tegemata, nagu see toimub tavaliste ühekordset kirjutamist võimaldavate plaatidega ning selle tulemusel ei suuda programmid hiljem eristada, et kus algab või lõppeb iga konkreetne salvestis.

Ma unistan sellisest ajast kui digiboksid laseksid salvestada rohkem kui ühte asja korraga ja USB pulkade asemel oleks võimalik kasutada kas välist ja võrgus olevat andmekandjat või siis hoopis mõnda teist mälu, sest mulle ei sobiks ka pulgaga edasi tagasi toimetada. Ilmselt on praeguste ühekordseks vaatamiseks mõeldud digibokside tootjate soov igati piirata salvestamist, et saaks sama sisu müüa hiljem veelkord erinevatel andmekandjatel (plaadid) või üle võrgu. Paraku kannatan ka mina, kes ei huvit filmidest, vaid ennekõike uudistest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga