Soomes võtab uut aastat vastu 120 000 vene turisti

YLE uudised annavad teada, et uue aasta vastuvõtuks saabub Soome 110 kuni 120 tuhat vene turisti. Nende transpordiks on käigus isegi 35 lisarongi. Meie siin Tallinnas võime vaid oletada, mitukümmend miljonit eurot meil jääb selle tõttu saamata. Olgem siis edasi vaesed ja vihased ning vaikime praeguse valitsuse katsete peale igal võimalusel Venemaa poole sülitada.

Venemaad ei pea armastama aga naabriga tuleb mõistlikult läbi saada.

Mina kohtasin umbes 2009. aasta lõpus Kiek in de Kök´i juures vene turisti, kes tahtis abi endast pildi tegemisel. Ta oli välja valinud muidugi kiriku, mis pidi siis taustale jääma. Kuigi ta rääkis alguses vene keeles, siis ma vastasin inglise keeles (oleksin ilmselt ka vene keelega hakkama saanud) ja lõpuks saigi sellest ühise suhtluse keel. Pärast pilte kiriku taustal sai tehtud temast ka pildid linnamüüri taustal. Ma tean seda tunnet, et tahaksid endast hea pildi ilusal taustal teha aga ise seda üritada on suhteliselt kehv. Seega olen ka varem aidanud inimestel pilte teha. Meenuvad hispaanlased, kes tahtsid ennast jäädvustada selle ristisamba taustal kui oli esimene avamise päev.

Ühe asja peaks vene turistide juures eraldi meelde tuletama. Nimelt nad vajavad viisat ja sellises olukorras on nad pigem minemas suuremasse linna Helsingisse, kuhu on pealegi veel korralik rongiühendus. Olen varem kirjutanud blogis vist venelaste raadiost Majak kuuldud loost, et Peterburi lastega perekond pidi kaaluma Tallinna ja Helsingi vahel ning otsustas just viimase kasuks korraliku rongiliikluse tõttu.

Loe lisaks YLE uudist, et vene turistide arv on teinud kahe viimase aasta rekordi:
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/12/ennatysmaara_
venalaisturisteja_suomeen_2248801.html

Täiendus. Leidsin ka tänase teate, et laevadega tuleb 1. kuni 6. jaanuarini Tallinna ühe päevaseks peatuseks 10 000 turisti. Seega siis 10 protsenti Soome minejatest ning ilma ühegi ööbimiseta.
http://www.neljas.ee/est/tallinn/?news=1002712

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga