Naise kättemaks Kermonis

Suurem osa firmade vastu toimuvatest rünnakutest pannakse toime endiste või praeguste töötajate poolt. See on mõistetav, sest tuntakse süsteemi rohkem kui keegi teine väljastpoolt. Järgnevalt näide taolisest töötaja kättemaksust:

Hea KRM Advisori klient ja äripartner!

Kahetsusega peame teatama, et ärikonsultatsiooni- ja raamatupidamisfirma KRM Advisor langes 14. märtsil 2011 pahatahtliku häkkeri ründe ohvriks, kes blokeeris ettevõtte serveris juurdepääsu meie klientide raamatupidamisandmetele ja halvas firma igapäevatöö.

Meie IT-spetsialistide hinnangu põhjal tungis kuritahtlik häkker ettevõtte serverisse ning krüpteeris kogu selle sisu, sealhulgas klientide raamatupidamisandmed ning meiliserveris oleva kirjavahetuse, halvates andmetele juurdepääsu tõkestamisega täielikult meie igapäevase töö.

Ettevõttesise uurimise tulemusel oleme jõudnud faktide ja tunnistajateni, et ainus isik, kes nii tehnilise võimaluse kui ka rünnaku motiivi mõttes saaks olla KRM Advisorit tabanud küberründe ning ettevõtte töö häirimise taga, on Kermoni omanike hulgas olnud Kersti Kracht.

KRM Advisor OÜ on eelmise aasta hilisügisel tööd alustanud ettevõte, mille töötajaiks on endised ärikonsultatsiooni- ja raamatupidamisettevõtete Kermon ja Kermon Hekta töökollektiivide liikmed, kes lahkusid sealt peale nende ettevõtete sisulist lagunemist. 1991. aastal asutatud, Eestisse rohkem kui 5000 ettevõtet loonud ning sadadele ettevõtetele raamatupidamisteenuseid ja ärikonsultatsioone osutanud Kermon ja Kermon Hekta lagunesid eelmise aasta sügisel seoses Argos Krachti kõrvaldamisega ettevõtete juhtimisest ning selle järgnenud firmade rahavoo väärkasutusega.

Äärmiselt kahetsus- ja häbiväärne on seejuures fakt, et mitmete ettevõtlusorganisatsioonide, nagu näiteks Eesti Naisettevõtjate Liidu ja Eesti Väikeste ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni eesotsas oleva isikuna, on Kersti Kracht isiklike vaidluste lahendamises tänaseks kaotanud igasuguse au- ja häbitunde ning põhjustanud palju peavalu mitmesajale KRM Advisori kliendiks olevale Eesti ettevõttele ning pannud ohtu enam kui 10 inimese töökoha.

Täname Teid ette mõistva suhtumise eest ning lubame omalt poolt teha kõik meist sõltuva, et juba lähipäevadel normaalne töökorraldus taastada ning teile kvaliteetset teenust edasi osutada. Informeerime Teid sellest täiendavalt ja isiklikult!
Lugupidamisega,

Argos Kracht
KRM Advisor OÜ juhtiv konsultant

Allikas: http://www.kermon.ee/index.php?main=534

.

Ma ei tea, kas Kersti oli ka tegelikult asjaga seotud, kuigi motiiv tundub tal olevat. Nimelt olid nad Argos´ga abielus ja lahutasid paar aastat tagasi. Neil olid ühised firmad, mis tegelesid ärikonsultatsioonide ja raamatupidamisega (Kermon, Kermon Hekta). Paraku on ühise elu jooksul soetatud vara ja firmade jagamisel jäänud üks osapooltest rahulolematuks ja nii võimegi lugeda eelpool toodud kirja, kus üks osapooled kahtlustab teist firma andmebaasi krüpteerimises.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga