Töökuulutuste vaatamine internetis peegeldab majandust

Vaatasin Euroopa Liidu andmeid interneti kasutamise kohta ja loomulikult pidin uurima ka Eesti kohta. Leidsin väga huvitavad laine tabelis “Interneti kasutamine töökuulutuste vaatamiseks või tööle kandideerimiseks.” Panin kõrvale võrdluse Rootsi ja Soomega. Selgus, et Eesti võngub samas rütmis kui Rootsi peremehed ja soomlased on märksa stabiilsemad. Järgneval graafikul on Eesti helesinine, Rootsi roheline, Soome sinine ja EL27 keskmine punakaspruun.

Interneti kasutamine töökuulutuse otsimiseks 2004. kuni 2010. Allikas Euroopa Komisjon
Interneti kasutamine töökuulutuse otsimiseks 2004. kuni 2010. Allikas Euroopa Komisjon

Vaatasin ka Läti ja Leedu andmeid. Neil mõlemil puudus Eestis ja Rootsis olnud 2005. ja 2006. aasta suur tõus, nemad olid neil aastatel hoopis EL27 taseme ligidal või alla selle ja Eesti sarnaste protsentideni jõuti Lätis alles 2008. ja 2009. aastal kui neile jõudis ka majanduskriis kohale. Leedu on selles suhtes erand, et 2 viimast aastat on nad olnud ligilähedased EL27 keskmisele näitajale, neil seal ei olnud majandusmull nii suur.

Esiviisik oli eelmisel aastal Taani, Soome, Eesti, Rootsi ja Läti.

Järeldan, et Eesti ja Rootsi langus 2006. ja 2007. aastal oli seotud buumi ja heade aegadega, kus tööjõud ei otsinud uut kohta. Nad olid rahul paaril eelneval aastal saadud kohtadega.

Andmed sai lehelt valikust “Evolution over time” http://ec.europa.eu/information_society/digital-agenda/scoreboard/
countries/ee/index_en.htm

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga