Päevaleht lõdvendas kommenteerimise nõudeid

Eesti Päevaleht pani 1. jaanuaril 2010 oma kommentaariumi anonüümsele jutule lukku ja nõudis kasutaja tuvastamist ID-kaardi või pangalingi vahendusel. Nüüd 1. juunist 2011 on see taaskord avatud anonüümikutele.

Vähe klikke viis kommenteerimise piirangu leevendamiseni? Tundub küll.
Vähe klikke viis kommenteerimise piirangu leevendamiseni? Tundub küll.

Minu meelest oli väga tänuväärne otsus lasta kommenteerida ainult ennast tuvastanud inimestel. Nüüd sellest loobudes ollakse tagasi 2009. aasta lõpu seisus, kus hakatakse kommenteerijaid jälle tagasi meelitama. Pealegi tunnen mina ennast nüüd petetuna, sest võtsin julguse oma nimega arvamust avaldada ja nüüd pean taaskord olema kõrvuti anonüümikutega.

Külastatavus vähenes kindlasti pärast artiklite täies ulatuses avaldamisest loobumist ja klikkide arvu kärpis anonüümikute või õigemini varjunime taha peitudunud anonüümsete kasutajate loobumise järel toimunud kommentaaride arvu vähenemine. Neid numbreid ei ole saada aga oletan, et suurema osa kommentaare tootsid väike arv kasutajaid, kes siis kirjutasid mitu arvamust ja vaidlesid ka omavahel. Üks selliseid oli näiteks Nahaparkal ehk Mauno Viires. Peab ütlema, et selle 1. jaanuari muudatusega kaotati ära ka kõigi varasemate aastate registreerunud kasutajate identifitseerimise võimalus, sest nad kõik muutusid “tuvastamata kasutajaks” ja hiljem polegi võimalik eristada, et kes mida kirjutas. Ka mina olin mitme nime alt kommenteerimas ja juba tookord tundus ta mulle vastumeelse tegelasena.

Mul on heameel näha, kuidas Eesti Päevalehe veeb tõmbleb krampides. Tuletame veel meelde: artiklite tasuliseks tegemine maikuu keskel, 1. juunist kommentaariumi avamine anonüümikutele, reklaami andmine Delfi kontrolli alla.

Mind reklaamid muidugi ei mõjuta, sest kasutan eestiekspress.com olevat ad-block filtrit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga