Saime Nahaparkal Mauno Viiresest vabaks

Ma mäletan veel neid 2006. ja 2007. aasta aegu kui Eesti Päevalehe kommentaariumis sai arvamust avaldada kasutajaks registreerumise järel. Seal olid juba tookord oma klannid, kes asusid sarnastele seisukohtadele ja karjusid siis kõik teised maha. Mäletan, et üks aktiivsemaid sealseid kirjutaid oli keegi Nahaparkal. Ma ei teadnud tookord, kes ta tegelikult oli aga minu seisukohtadega tekkis küll lepitamatu vastuolu.

Pühapäeval sain siis teada, et võimutruu Nahaparkali nime taga peitus Olustvere grafomaaniks kutsutud Mauno Viires. Selle teadmisega pole mul suurt muidugi teha peale selle, et edaspidi nende kahe nime peale jätan kindlasti vastu kirjutamata. Mina ei arva, et viimane sõna või viimane arvamus peab minule jääma ja lasen seda hoopis temal teha. Mulle tundub imelikuna kirjutada oma arvamusele arvamus ja siis veelkord arvamuse arvamusele arvamus. Ometigi Viires seda tegi. Eelmisel reedel ilmunud Juhan Kivirähki artikkel “Rahutukstegevalt rahulikud valimised” http://www.epl.ee/artikkel/598630&kommentaarid=0 kogus 296 kommentaari, mis peaks olema absoluutne rekord alates 2010. aasta algusest kui arvamuse avaldamiseks tuli ennast identifitseerida. Sellest 128 arvamust ehk 43,2 protsenti kirjutas eesnahaparkal Mauno Viires. Temaga väitlusse laskunud Harri Kingo kirjutas 120 arvamust ehk 40,5 protsenti arvamustest. Need 2 inimest tootsid koos 246 arvamust 296-st ehk 83,1 protsenti. Kas pole vapustav? Arutelu kestis reedest kuni neljapäevani (2. maini) ja pärast seda on Mauno vaikinud, ta pole üheski teises artiklis arvamust avaldanud.

Mauno Viires kirjutas 126 arvamust reedest kuni teisipäevani (31.05.2011) ja seejärel on vaikinud.
Mauno Viires kirjutas 126 arvamust reedest kuni teisipäevani (31.05.2011) ja seejärel on vaikinud.

Tema arvamusi saab lugeda lehelt http://www.epl.ee/arvamused/1998

Võimalik, et ta ei teegi seda niipea ja “aktiviseerub” jälle vaid mõne üksiku teema puhul, näiteks Toomas Hendrik Ilvest puudutavas artiklis. Või siis hakkab anonüümselt jälle teksti tootma.

2 thoughts on “Saime Nahaparkal Mauno Viiresest vabaks

 • 18. juuni 2011 at 11:27
  Permalink

  see viires oli seal epl – is üks jälgimaid tegelasi.

  Reply
 • 4. juuli 2011 at 13:33
  Permalink

  Mulle meeldib nahaparkal Mauno Viires, tema vaated ja tema kriitiline hoiak, kõige selle suhtes, mis alavääristab, laimab, mustab jne. meid ja meie riiki. Ta võib küll olla grafomaan, aga ta on see eest hästi ning loogiliselt kirjutav grafomaan. Ta ilmselgelt eesti patrioot. Olen kindel, et ta ei kaitse riiki vaid sõnades vaid vajaduse korral ka tegudes.

  Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga