Prostituute kliendi juurde sõidutanud taksojuht sai karmima karistuse kui mõrvar

Eesti kohtusüsteem on haige. Ma ei tea, kas parandamatult aga kindlasti väga sügavalt. Toon selle näiteks täiesti ajuvabas seoses olevad karistused.

Esimene näide – reformierakondlasest Alajõe vallavolikogu liige Andrei Andrejev mõisteti registreeritud revolvrist 38-aastase Andrei maha laskmise eest vangi 6 aastaks ja 6 kuuks.

Teine näide – Andres Jõesaar põhjustas liiklusavarii, milles hukkus 1 noor inimene ja teine sai vigastada. Karistuseks mõisteti talle 7. märtsil 2011 ühe aasta ja kuue kuu pikkune vangistus 18 kuu pikkuse katseajaga.

Kolmas näide – lõbunaisi kliendi juurde vedanud taksojuht saab karmimalt karistada kui inimese mõrvanud reformierakondlane. Täiesti loogikavastane!

Politsei uurimisandmetel tegeles taksojuhi lõbunaiste klientide juurde sõidutamisega 2008. aasta märtsist juulini, uurijatel õnnestus tõendada 11 prostitutsioonile kaasaaitamise episoodi.

/…/ karistas teda seitsme aasta üheksa kuu ja 27 päeva pikkuse vangistusega.

http://www.parnupostimees.ee/?id=456258

Veelkord: Taksojuhi poolt 10 prostituudi kliendi juurde viimise eest mõisteti karistuseks 7 aastat, 9 kuud ja 27 päeva pikkune karistus.

Arusaamatu. Eesti Vabariik karistab märksa rangemalt lõbunaistele transporti pakkunud autojuhti kui relvast tüli käigus inimese mõrvanud meest.

One thought on “Prostituute kliendi juurde sõidutanud taksojuht sai karmima karistuse kui mõrvar

  • 3. juuni 2011 at 17:28
    Permalink

    Vaata, kohtunikud on (idee poolest) sõltumatud. See tähendab muuseas ka seda, et kohtunik C ei uuri mitte seda, mitu aastat Andrei tapmise eest sai, vaid vaeb taksojuhist sutenööri tegusid ainult antud asja kontekstis ning määrab karistuse seaduse poolt etteantud piirides.

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga