Ergma võttis Reinsaluga kontakti – telepaatiliselt

Urmas Reinsalu
Aitäh! IRL fraktsioon ei ole nõus!

Esimees Ene Ergma
Siis viimane punkt, mille ma teile esitasin, tuleb ära. Praegu panen hääletusele selle nädala… Ja palun, kolleeg Kadri Simson!

Kadri Simson
Lugupeetud Riigikogu esimees! Mida tähendab “viimane punkt tuleb ära”?

Esimees Ene Ergma
Vabandust! Ma ütlesin selle Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ettepaneku kohta. Vabandan! Palun, kolleeg Eiki Nestor!

Eiki Nestor
Ma paluks ka protseduuriliselt täpsustada – rahvasaadik Reinsalu ei öelnud, millega ta ei ole nõus.

Esimees Ene Ergma
Rahvasaadik Reinsalu mõtles seda, et ta ei ole nõus, et Mart Räski ettekanne tuuakse esimeseks punktiks. Head kolleegid! Panen hääletusele selle nädala päevakorra… Palun, kolleeg Eiki Nestor!

Eiki Nestor
Jaa, aga Reinsalu ei öelnud seda. Kust teie seda teate?

Esimees Ene Ergma
Ma võtsin temaga kontakti. (Aplaus, naer saalis)
Palun, kolleeg Heljo Pikhof! Protseduuriline küsimus? Ei ole?

Allikas: Riigikogu 6.06.2011

Ma arvan, et see oleks teema teaduslikele skeptikutele, et millisel viisil toimus Ene Ergma kontaktivõtt Urmas Reinsaluga kui 1) see kõik juhtus umbes 15 sekundi jooksul 2) Ergma ei kasutanud ühtegi tehnilist abivahendit (pliiats kirjutamiseks, telefon helistamiseks, klaviatuur kirjutamiseks). Ainus järeldus, et Urmas ja Ene võnguvad ühel lainel ning “kontakti võtmiseks” piisab neil üksteisele silma vaatamisest.

Vaatavad silma ja plingivad üksteisele infot, justkui Hollywoodi ulmefilmides, näiteks BSG 4. hooaja lõpus külon Sam, kes vilgutas silmavalgeid vaenlase hävitajale, kes seepeale lõpetas rünnaku ja viis ka kõigi teiste inimestele vaenulike vägede baasi tagasi pöördumiseni. Ma arvan, et üks vereproov tehislike ühendite tuvastamiseks oleks asjakohane, sest kunagi ei tea, mis hetkel lõppeb film ja hakkab tegelik elu. Kus on dr Baltar kui teda läheb vaja?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga