Poliitikud kukuvad ülespoole ehk süsteemis saab tõusta kõrgemale võimetest

Maamaksu kaotamine kütab kirgi ja levivad jutud (lausa EPL-i artiklis), et Reformierakonnas Jürgen Ligi on praeguste plaanide suhtes väga kriitilisel arvamusel. Tema pooldab Tallinna kägistamiseks näiteks maamaksule ülempiiri kehtestamist.

Mulle tundub, et see vastasseis on pigem kasulik nii Jürgen Ligile kui tema erakonnale. See loob illusiooni erinevate arvamuste olemasolust ja seeläbi justkui demokraatiast. Tegelikult on neil seal Tõnismäe kontoris pigem käsuliin paigas ja kõrvalekaldeid ei esine. Kas te teate, millised on Reformierakonna eriarvamuse kandjad või Ansipist eriarvamusel olevad inimesed? Mina näiteks ei tea, sest taolised asjad meediasse ei jõua ja siseinfot mul nende kohta ei ole.

Ma arvan, et Ligi on maamaksu osas igati terve mõistusega ja selle kaotamine on lapsik laarikute kättemaks tallinlastele, et nad ei valinud Reinsalu, Vaheri ja kamba poolt sama tugevalt kui Savisaarega seotud kandidaatide poolt.

Lõpp on Ligi, Jürgen Ligi. Luba tappa Eesti kroon, litsents 007. Valimisreklaam Tallinna Kaubamaja juures, pildi tegi Virgo Kruve 24.01.2011
Lõpp on Ligi, Jürgen Ligi. Luba tappa Eesti kroon, litsents 007. Valimisreklaam Tallinna Kaubamaja juures, pildi tegi Virgo Kruve 24.01.2011

Mulle tundub, et siin võib näha ka Eesti Panga uue juhi valimise motiivi ehk siis varsti on ligi Lipstoki väljavahetamine.

Lõpuks võidab ju Reformierakond ka sellest, et temas nähakse erinevaid arvamusi, mitte ainult Tartu täitevkomitee sisekultuuri edasikandjat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga