Kiirlaenu röövlibande txtloan.co.uk

Laenude intressid ongi põhjuseks, miks nii eraisikud, firmad kui nüüd ka riigid ei suuda oma võetud laene tagasi maksta. Suurenenud ebakindluse tingimustes tullakse toime enamasti intresside maksmisega aga laenu põhiosaga tekkib probleeme. Seda on siiani proovitud uute laenude võtmisega tasuda aga reeglina on hilisemad laenud kõrgema intressiga kui varasemad ning nii toimub hoopiski võlgade intresside kuhjumine. Kui mõtlema hakata, siis saab sellest ka aru, et varasema laenu tasumiseks ei ole mõistlik uut laenu võtta. Nimelt tuleb tasuda ju ka varasema laenu võtmise kulud (teenustasud, intressid), mille võrra uus laen peab siis olema suurem.

Minu silmad jäid veebis pidama sellisel Suurbritannias tegutseval kiirlaenude pakkujal kui txtloan.co.uk kes on põhimõtteliselt SMS-laenude pakkuja meie mõistes. Nad pakuvad 15 päeva pikkuseks perioodiks 100£, mille intress on 17% ehk tagasi tuleb maksta 117£. See teeb aastaseks intressiks 414 protsenti. Vapustav teenimise võimalus, eriti koos laenude tasumisel viivitamisega kaasnevate röövellike sanktsioonidega. Vaid 47 päeva jooksul alates laenu võtmisest tuleb 100£ võtnud inimesel tasuda juba 247£. Täpne tabel nende lehelt näeb välja selline:

We provide short term loans for 15 days.

The credit cycle works as follows:

Day 1 – you receive a loan of £100. A repayment reminder is sent before the loan term elapses.
Day 16 – We collect £117, however, if the funds are not available;
Day 17 – a 1st reminder is sent and a £25 administration fee is added and interest accrues at the rate of £1.13 per day until your loan is repaid in full. The loan totals £143.13.
Day 27 – a 2nd reminder is sent and a £25 administration fee is added and interest continues to accrue at the rate of £1.13 per day until your loan is repaid in full. The loan totals £179.47.
Day 45 – the loan totals £199.87
Day 46 – the loan is passed to our Collection Partner which incurs an additional £47 administration fee. The loan totals £247

We try to collect your outstanding debt on a regular basis.

You may have to pay additional charges to the debt collection agency.

Failure to repay a loan will damage your credit record and may result in legal action.

Please do not apply if you do not think you can repay the loan on the Repayment Date.

https://txtloan.co.uk/faq

Juba 1 päev pärast raha tagasi küsimist esitavad nad 25£ suuruse haldustasu ja küsivad iga viivitatud päeva eest intressiks 1,13£. Selle järel saadetakse 10 päeva hiljem teine meeldetuletus, mis maksab samuti 25£ ja küsitakse 1,13£ viivist päevas. Selleks ajaks on üldsumma jõudnud juba 179 naelsterlingi. 30 päeva pärast laenu tagastamise tähtpäeva antakse nõue edasi võlgade sissenõudjatele, kelle teenustena lisatakse 47£. Selleks ajaks on laen kokku 247£, millest vaid 100£ oli laenatud ja 147£ teenustasude ja intressidena.

SMS-kiirlaen tundub justkui narkomaani käitumisena. Saad lühiajaliselt oma rahalisi muresid leevendada (narkomaan “paremasse maailma”) aga siis avastad ennast aina kuhjuvate kohustustega silmitsi olles aina sügavamale langemas.

Ühe ilmse vale leidsin ka nende lehelt, mis on viidatud eelnevas tsitaadis:

Will a loan from TxtLoan affect my credit history?
Yes, it can improve your credit score but similarly if you default on the loan it may also impact your score negatively.

Küsitakse, kas TxtLoan võib mõjutada taotleja krediitide ajalugu ning vastatakse, et see võib parandada krediidireitingut. Ma arvan, et see on otsene vale, sest pangad vaatavad kontode väljavõtteid ja kui näevad, et inimene on võtnud kiirlaene, siis neil tekkib kahtlusi. Kasvõi selline, et miks see inimene ei küsinud umbes 26% pankade pakutavat tarbimislaenu ja otsustas võtta 414 protsenti maksva kiirlaenu.

Mulle tundub, et inimesed lähevad kiirlaenude teele, sest korralikud krediidiasutused ei anna neile madalama intressiga laene. See ongi ühe osa ühiskonna käest omandi ja varanduste ära võtmine. Kujutage ette näiteks olukorda, et perekond omas tööd ja võttis eluasemelaenu. Nüüd on majanduses olukord halvenenud ja nende palka on vähendatud või nad on näiteks jäänud töökohast ilma. Korralikud krediidiasutused võivad küll pakkuda maksepuhkust või ainult intresside maksmist aga tavaliselt on need lühiajalised lahendused ega sobi näiteks üle aasta kestva töötuse olukorra jaoks. Pangalaenude süsteem ei olegi kavandatud ilma töökohata inimesele. See lause tuli natuke ebatäpne. Pangalaenude süsteemis algavad inimese probleemid töökoha kaotamise esimest päevast. See on täpselt nagu kiirlaenu tagasimaksega viivitamine 1 päeva võrra. Ma ei ole päris täpselt uurinud aga oletan, et eluaseme laen võib ka hapuks minna 2-3 kuu jooksul kui inimesel pole olnud võimalik makseid teha (pole leidnud piisavalt sissetulekut ja puuduvad säästud).

Sellises olukorras, kus kaalul on aastakümneteks võetud kodulaen, lähevadki inimesed viimases hädas ka taoliste 414 protsendiliste kiirlaenude võtmisele, sest see annab neile 15 päeva ajapikendust. Inimese loomuses on uskuda, et järgneva 15 päeva jooksul maailmas muutub midagi paremaks ja ma saan asjad korda. Tegelikult seda ei juhtu ning lootma jäämine lõppeb veelgi halvemate tagasjärgedega. Tean seda ise, et väga raske on senist elatustaset korrigeerida ja tahaks nii väga jätkata harjumuspärase eluga. Ma arvan, et kõik ei saa olla kinnisvara omanikud ja kui selleks pole inimesel piisavalt sissetulekuid, siis võib ka üürnikuna elada. Eestis ongi selline omandi kummardamine, et kindlasti tahetakse päris oma kinnisvara aga see on ka inimese valikuid takistav asjaolu. Näiteks ei lase see vahetada elu- ja töökohta, sest siis tuleks sõita töökoha vahet või leida ka sinna elamispind. Selle järel makstakse juba kahes kohas elamise eest. Muidugi on lihtne minul siin kirjutada, võib nii mõnigi lugeja öelda. Tal on ka õigus, sest ma olen tõepoolest jätnud kodulaenu võtmata ning ka kiirlaenudest olen ennast eemale hoidnud. Tõsi küll, ühe tegin taotluse aga jätsin läbi tegemata isiku tuvastamise protseduuri, mida nõutakse Eestis alates 2008. aastast. Ma pakuksin ka Suurbritanniale taoliste txtloan.co.uk taoliste röövlite tegevuse piiramiseks, et igal esmakordsel taotlejal tuleks ilmuda dokumentidega nende kontorisse või postkontorisse “isikut tuvastama.” Näiteks minu puhul mõjus see hädapidurina, mis jättis laenu võtmise pooleli. Ilma selle kohustuseta minna ennast identifitseerima, oleksin ka mina võinud võtta headel aegadel mõne laenu, mis oleks pärast läinud väga halvaks/valusaks kätte ära. Nagu öeldakse: kõik halvad laenud võetakse headel aegadel.

2 thoughts on “Kiirlaenu röövlibande txtloan.co.uk

 • 23. november 2011 at 19:38
  Permalink

  Füüsiliselt isiku tuvastamine ja kuhugi kohale minemine on kindlasti üks suur mure laenupakkujate jaoks. Kui ma ei eks siis hetkel käib kõva lobi, et isiku tuvastamine täielikult id-kaarti peale saada. Tehniliselt oleks see laenupakkujatele mugavam ja kindlasti ka odavam kuna ei peaks kolmadale osapoolele enam midagi maksma. Eks Maximad ja R-kioskid tahavad ka mingit raha selle teenuse eest mida nad laenufirmadele osutavad:) Aga jah sul on õigus,et hetkel jäävad paljud laenud mida ei suudeta pärast tagasi maksta laenamata, kuna peab kuhugi kohale minema.

  Lugesin seda postittust ja otsisin välja ühe artikli kuidas UK-s see laenamis protsess käib http://tinyurl.com/cgcov5s loodan,et on huvitav lugemine ja läheb teie poolt kirjutatud postitusega natuke kokku.

  Reply
  • 24. november 2011 at 21:09
   Permalink

   Link oli asjakohane, ühe teise kiirlaenaja tegevusest Suurbritannias. Eriti meeldis mulle esimene kommentaar, et “alati peaksid laskma ennast nõustada enne kui midagi sarnast teed.” Kiirlaenud on kuradist ja praegune süsteem füüsiliselt kohale minemisest on veel üks lisatakistus, mis tuleb ühiskonnale kasuks.

   Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga