Living.ee nuhib nende pankrotist ja maksuvõlgadest kirjutaja maksehäirete leidmiseks

2009. aastal kirjutasin sellest, kuidas living.ee aadressil kaubelnud Langersen OÜ läheb kavala skeemiga pankrotti ja mööbliäri jätkub uue asutatud Living.ee OÜ kaudu. Sellele järgnes tookordse pankrotimeistri Ove Siiro vihane kommentaar, et see info takistab tal äri teha ja lubas isegi minu vastu käed käiku lasta. Tookord ma veel ei teadnud, et ta nuhkis minu krediidireitingu järgi ehk vaatas Krediidiinfost, kas minul on võetud rahalisi kohustusi või jäädud nende tasumisega hätta. Ma sain sellest teada käesoleval aastal kui tegin iseenda kohta päringu maksehäirete registrist. Ise muidugi tead, et arved on tasutud ja register on puhas aga põnev on nuhkida ka nuhkijate järele ehk siis kes on sinu maksukäitumise vastu huvi tundnud.

Aadressilt e-seif.ee saab iga eraisik vaadata tema kohta maksehäirete registrisse päringuid teinud firmasid. Minu puhul oli selleks Living.ee OÜ, kellelt ma pole midagi ostnud ja kes kasutas Krediidiinfo andmebaasi, sest olin paljastanud nende pankrotistumise skeemi.
Aadressilt e-seif.ee saab iga eraisik vaadata tema kohta maksehäirete registrisse päringuid teinud firmasid. Minu puhul oli selleks Living.ee OÜ, kellelt ma pole midagi ostnud ja kes kasutas Krediidiinfo andmebaasi, sest olin paljastanud nende pankrotistumise skeemi.

Kindlasti on imelik, et EMT tegi iga kuu 5-7 päringut minu maksukäitumise kohta. Mul ei ole olnud ühtegi järelmaksuga soetatud toodet ja selle küsimusega, miks nad minu järgi iga kuu sedavõrd palju päringuid tegid, kavatsen veel edasi tegeleda.

See living.ee OÜ päringu Virgo Kruve maksehäirete kohta näitab, et nad olid valmis asja isiklikule tasandile viima. Ma ei saa väita, et päringu teostaja oli just Ove Siiro aga tema oli see, kes oma nime all samadel päevadel mind ähvardas.

Ta ei leidnud sealt midagi, mida oleks saanud kasutada aga mina leidsin selle toimumise mitu aastat hiljem ja kasutan seda veelkord, et kirjutada pankroti läbi teinud Langersen OÜ varade (interneti domeen living.ee) sattumisest hoopis teise firma Akerston Grupp OÜ kätte ja selle hilisemast ümbernimetamisest Living.ee OÜ-ks.

Ühtlasi lisan juurde, et Living.ee OÜ maksud on endiselt tasumata. Võrreldes varasema sissekandega on neid muidugi vähemaks jäänud aga asjaolu, et nad on terve 2011 aasta olnud maksudega hädas, näitab ikkagi probleeme.

MAKSUVŐLGADE TŐEND
Maksu- ja Tolliameti andmetel on maksukohustuslasel LIVING.EE Osaühing (11511519) maksude ja maksete vőlgu seisuga 30.11.2011 järgmiselt:
Nőude liik Maksuvőlg (EUR) Sh tasumisgraafikus (EUR) Sh vaidlustatud (EUR)
Erijuhtude tulumaks 8,54 0,00 0,00
Intress 103,49 0,00 0,00
Käibemaks 1 686,31 0,00 0,00
Sotsiaalmaks 833,73 0,00 0,00
KOKKU: 2 632,07 0,00 0,00
Maksu- ja Tolliameti andmetel on maksumaksjal LIVING.EE Osaühing (11511519) seisuga 30.11.2011 maksusummadelt arvutatud arvestuslik intress 16,55 eurot.
Maksuvőlgade väljatoomisel on arvesse vőetud maksukohustuslaste registris kuni 30.11.2011 22:11 kajastatud andmed.
MKS § 14 lg 5 kohaselt väljastab maksuhaldur maksuvőlgade puudumise tőendi ka juhul, kui maksukohustuslase maksuvőlg kőikides sama maksuhalduri poolt hallatavate maksude puhul ei ületa 15 eurot vői kui maksuvőla tasumine on tasumisgraafikus.

.

Living.ee OÜ maksuvõlad 30. november 2011 seisuga.
Living.ee OÜ maksuvõlad 30. november 2011 seisuga.

Kes luges seda esimest korda, siis otsige internetist “Akerston Grupp OÜ” ja “Langersen OÜ pankrott” ning saate rohkem teada, mis toimus 2009. aasta suvel enne Virgo Kruve maksehäirete vastu huvi tundm hakkamist. Ma pole selle peale varem mõelnud aga artiklite kirjutamisel tundub olevat puhas makseajalugu hädavajalik, sest muidu võib miljoni kroonise maksuvõlaga pääsenud ettevõtja anda üsna isikliku vastulöögi.

2 thoughts on “Living.ee nuhib nende pankrotist ja maksuvõlgadest kirjutaja maksehäirete leidmiseks

 • 6. detsember 2011 at 07:31
  Permalink

  Panin kunagi sama asja tähele, et EMT teeb mingeid imelikke päringuid mu kohta. Saatsin küsimuse ka vastuseks sain, et päringuid tehakse automaatselt siis, kui kui iseteenindusbüroos lingile “Leping” vajutada. Kirjutasin sellest ka oma blogis: http://toompark.pri.ee/aarne/kuidas-sul-maksehairetega-lood-on/

  Reply
  • 6. detsember 2011 at 10:49
   Permalink

   Minu puhul on see välistatud, sest iseteenindust kasutasin ma kõige rohkem 2-3 korda aastas, pigem isegi vähem kui rohkem. Uusi lepinguid olen aastate jooksul vaid 1 teinud, arvete saldot vaatan paberilt. Mul ei ole lihtsalt põhjust nende iseteenindusse siseneda. Pealegi, need 5-7 päringut on tehtud igas kuus, regulaarselt. Ma ei ole neid päringuid kokku lugenud aga arvan, et paari aasta kohta võis neid 100 või enamgi olla. Pean neilt ka selgitust küsima, pole selleni veel jõudnud.

   Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.