Totaalne riik vajab vaenlast ja Süüria on järgmine sõda

Ajalooline kogemus näitab, et totalitaarsed riigid vajavad enda koos hoidmiseks vaenlase kuju. Näiteks Stalin küüditas terveid rahvaid ja ühiskonna gruppe, sest parteiliselt olid nad järsku osutunud vaenlasteks. Samamoodi käitus Hitler juutidega, kuulutades nad Saksa rahva vaenlasteks. Samuti sinna juurde mustlased, homod ja vaimuhaiged, keda eugeenika pidas umbrohuks.

Minu lühikese elu jooksul on vaenlaseks olnud nii kapitalism kui kommunism (sõltuvalt, kummal poolel olid). Seejärel Iraak (1990ndate algule ja 2003. aastal), Afganistan, Liibanon, Kosovo, Tšetšeenia või mõni teine sõjakolle.

Eile nägin ETV kanalil Astrid Kannel´it rääkimas Iraani naiste valmistumisest oma riigi kaitseks. Positiivses võtmes kujutati naisi õppimas jaapani võitluskunste, et oma isamaad kaitsta. Samal päeval oli Suurbritannia välisminister teinud hirmutava võrdluse tuumarelva kohta, et kui Iraan selle saaks, siis tahaksid saudid saada selle Pakistanilt ning Egiptus ja Türgi hakkaksid samuti võidurelvastuma.

Mulle tundub, et selle eelneva taustal on Süüria üks järjekordne sihtmärk, mida tuleb rünnata sarnaselt Liibüale, et seal kehtestada inimõigusi austav režiim.

Ma olen imestanud, et rahvusvaheliselt püütakse Süüriat isolatsiooni mängida, sest ta ründavat omaenda kodanikke ja selle arutelu ajal jätkuvad riigis “meeleavaldajate” ja tervete linnade rünnakud. Väidetavalt panevad seda toime praegu võimul oleva režiimi võitlejad. Minule tundub see ajuvabadusena, et oled silmitsi rahvusvahelise hukkamõistuga ja JÄTKAD täpselt sellist käitumist, mis ähvardab suhteid teravdada.

Tunnistan, et olen vaadanud ka teisi telekanaleid ja interneti infot kui ainult Eesti oma ja mulle tundub, et Süüria tahetakse teha totalitaarselt demokraatlike Lääne riikide uueks vaenlaseks. Täpselt samamoodi kui oli aasta tagasi vaja kukutada Liibüa Gaddafi. Tema süü oli plaan võtta kasutusele kullast dinaarid ja müüa naftat ainult kulla vastu, mitte läänes trükitud paberilehtede (mida nimetatakse dollariks) eest. Tagantjärgi teame, et ka Liibüas osalesid brittide eriväelased. Kas see oleks liialt spekuleeritud, et 23 miljoni inimesega riigis korraldatakse senist võimu kukutada proovijate ja nende välismaiste abistajate poolt provokatsioone, mille käigus hukkub kümneid või sadu inimesi ja pildid sellest “tapmisest” jõuavad BBC ja muude uudistekanalite uudistesse? Olen endamisi imestanud, et kuidas saavad rünnakute pealtnägijad BBC-s sellest rääkida. Kuidagi liiga lihtsana tundub. Meenub see Eesti ajakirjanik, kes väitis ka ennast olevat 2001 aastal Talebani positsioonide lähedal ja kirjeldas, kuidas liitlasväed edasi tungisid.

Praeguse dollari ja euro probleemide lahendamiseks võidakse tõepoolest uus sõda Süürias valla päästa ja meil valetatakse jälle silmad ja kõrvad täis nagu juhtus see Afganistani ja Iraagi sõdade algatamisel.

Kurb tõdeda aga praegusel juhul oleme meie agressorid, kes valmistuvad ühele teisele rahvale kallale tungima, sest väidetavalt pole sealne võim enam kõigi poolt armastatud. Teate mis, ka OWS on Ameerikas maha surutud ja ära lõpetatud aga ma pole kuulnud, et ükski riik oleks kasvõi diplomaatilise avalduse teinud, et Occupy Wall Street liikumise mahasurumine oli demokraatia vastane tegevus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.