Toetan streiki

Täna on rõõmus päev, sest õhus on tunda inimeste soovi oma õiguste eest seista. Kui siiani taluti ära nii palkade kärped, koondamised, uus töölepinguseadus, (käibe)maksude ja aktsiiside tõstmine, tulevase kahe aasta pensioni äravõtmine, siis lõpuks ometigi hakkab kätte jõudma aeg, kus töövõtjad ei soovi taluda riigimeeste valedest otsustest tulenevaid tagajärgi.

Mida see streik muudab? Praktilises elus ilmselt mitte väga palju, sest valitsus ühistransporti ei kasuta ning õpetajate mõju alt on nad vabanenud juba aastakümneid tagasi. Ma pole küll vaadanud, et mitme ministri laps on kooliealine aga oletan, et neid pole väga palju (ilmselt Paet, Pevkur, keegi kolmas). Enamus ministreid on juba sellises vanuses, et lapsed on suureks kasvatatud ja uus nainegi võetud.

Isegi vaatamat streigi vähesele mõjule, toetan seda ettevõtmist täielikult. Täpsemalt saab selle erinevate vormide kohta lugeda http://et.wikipedia.org/wiki/Streik

Eesti inimesed võiksid julgemad olla oma õiguste eest seismisel. Kui igaüks mõtleks, et ma parem olen vait ja vagusi, siis kokkuvõttes halveneb kõigi olukord, sest pidevalt keeratakse ahelaid aina rohkem koomale. Muidugi on võimalus, et ka seekordsed eestvedajad saavad lähiajal vaigistatud aga ühest sädemest saab süüdata suure leegi ja mulle tundub, et ühiskonnas on kuiva materjali väga palju (õpetajad, tudengid, töövõtjad laiemalt), keda on viimastel aastatel nöögitud.

Lõpetuseks ka info, et TTV teeb kell 12 mingi saate sellel teemal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga