Pahandusminister Pigi hakkab tõesti tüütavaks muutuma

Ansipism on langenud sisemisse kriisi. Euro oli nende viimane suur teema, millest pidi alguse saama uus majanduse tõus. Tegelikult oleme praeguseks andnud 3 tilka verd ja lubaduse maksta 148 miljonit eurot ESM-i sissemaksena, et saaksime ikka seda valeraha edasi kasutada.

Just äsja kuulasin Jürgen Ligi intervjuud, kus ta ütles välja, et Eesti pole kriisist veel väljagi tulnud. Samas väitis, et reaalpalk ületab hinnatõusu. Imelik küll, ma mäletan eelmise aasta suvest, et selleks ajaks oli reaalpalk jäänud alla hindade tõusule ligi 3 aastat ehk 11 kvartalit. Alles mõned päevad tagasi oli ka teade, et toiduainete hindade tõus oli Eestis Euroopa 2. kohal.

Mina olen vaadanud nii ministeeriumite numbreid, kuulanud ja lugenud ministrite arvamusi ja võrrelnud neid Statistikaameti, Maksuameti ja teiste ametlike (Haigekassa) numbritega ning saan teha enda jaoks ilmse järelduse, et riiklikud valed hakkavad kärisema ja ilmsiks tulema. Ühest otsast räägib Ansip, et meil on kõik hästi ja kohati toetab seda ka Ligi (keskmise palga tõus olevat nüüd suurem kui hinnatõusud) aga samas öeldakse, et õpetajate palgatõusuks pole 10% jagu raha. Siiani olevat eelarve puudujäägis (Ligi) ja samal olevat meil Euroopa parim eelarvepoliitika (Ansip).

Inimesed jäid uskuma, et masu on möödas ja hinnatõusud tuleks nüüd ka palkade tõstmisega hüvitada aga nüüd äkki öeldakse, et selleks pole raha, sest me polegi veel august välja tulnud. Minu jaoks polnud muidugi uudis, et majanduskriisist on saanud uus normaalsus ja suured loosungid enam tegelikku olukorda ei ilusta. Loodan, et järjest rohkem on neid inimesi, kes ei usalda pimesi ansipistide väiteid ja kontrollivad ka nende argumentatsiooni muudest allikatest. Näiteks täna kuulsin, et tulumaksu laekumised on 10% väiksemad kui 2004. aastal. Pigi muidugi ütles, et siis oli protsent 26 ja selle tõttu laekus rohkem aga arvan, et tegelikult oli selleks ajaks juba 25 või äkki isegi 24, sest 2003. aastal tuli Partsi valitsus, kus reformierakond alustas liikumist 26 pealt allapoole.

Kogu rahvale ei saa aastaid lubada elu paremaks muutumist ja samas näevad kõik avalike teenuste kärpimist (komandode sulgemine, koolide sulgemine) ning hindade kallinemist, mille tõttu nad saavad palga eest vähem osta kui mullu(toasooja, elektri, kütuse, toidu ja muu hindade tõusu tõttu).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga