IRL põletas oma valijaga sõlmitud lepingu

Viimastest valimistest on möödas 1,5 aastat ja tookordsed lubadused on hakanud unustusse vajuma. Tänuväärsel kombel võttis Delfi jutuks nende ühe peamise lubaduse, mis oli kodukulude vähendamine. Nagu saab lugeda artiklist http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/irl-on-kodukulud-alla-video-ara-peitnud.d?id=65025756
on erakonna lehelt vastav reklaam kadunud. Ainult kutsetega vaatajad ehk paroolide omanikud saavad seda youtube.com lehel olnud videot järelvaadata. Õnneks on selle artikli juures see veel olemas ja ma ei pea oma arhiivist hakkama seda uuesti kättesaadavaks tegema.

Mis tuletab mulle meelde, et sõber helistas millalgi suvel ja tahtis väga saada seda 2007. aasta Mart Laari reklaami, kus ta seisis Pronkssõduri kuju juures ja teatas, et Eesti peab valima, kas olla kohuke ja kuuletuda või olla vaba. Tekst oli vaenu külvav, puudus positiivne ja edasiviiv sõnum. Mul kulus paar tundi ja üles ma selle leidsin (plaatidelt) aga edasi jagamisele pole veel asunud. Ma nimelt kogun materjale, et saaks kokku monteerida video IRL-i tühjadest lubadustest. Kolmas klipp sinna on Jaak Aaviksoo lubadus tasuta arvutitest õpilastele. Kui teate veel täitmata valimislubadusi, siis kommenteerige aga julgelt.

Senikaua aga vaadake, mis on saanud IRL-i lepingust valijaga. Mäletate küll, kus nad saatsid koju paberile trükitud lehe, et mis on Eestis vaja teisiti teha, näitasid ka televisioonis reklaame oma hoolivusest ja kutsusid üles valijat sõlmima lepingut endaga. Sõnum oli selline, et sõlmime lepingu, mille järgi sina annad hääle (IRL-i kandidaadi poolt) ja meie teeme ära.

See oli internetis aadressil http://www.irl.ee/leping/ ja nägi videotega välja selline.

IRL leping valijaga koos videotega, mis olid lepingu punkte selgitavad lisad.
IRL leping valijaga koos videotega, mis olid lepingu punkte selgitavad lisad.

Praeguseks on videod ehk lepingu punktid muutunud paroolidega kaitstuks.

IRL-i leping valijaga on rikutud, videod on pandud paroolide taha. Ekraanipilt 28. september 2012 seisuga.
IRL-i leping valijaga on rikutud, videod on pandud paroolide taha. Ekraanipilt 28. september 2012 seisuga.

Kas seda võib käsitleda kui IRL-i poolset lepingu rikkumist valijaga? Mina küll näen seda sellisena, sest lubaduste pool pole enam ju loetav/vaadatav/kuulatav ehk kontrollitav.

Samuti pole enam leitav ka leht “100 sammu Eestile” ehk valitsemise programm http://www.irl.ee/et/Valitsemisprogramm-2011-15
Selle asemel tuleb teade kustutatud lehest.

IRL-i 100 sammu ehk valitsemisprogramm aastateks 2011 kuni 2015 on samuti kadunud.

IRL-i “100 sammu Eestile” ehk valitsemisprogramm aastateks 2011 kuni 2015 on samuti kadunud.

 

Lehekülge ei leitud

Soovitud lehte aadressiga “/et/Valitsemisprogramm-2011-15” ei leitud.

Hetkel ei hakka ma ajapuudusest seal olnud teksti otsima, sest tean üsna kindlalt, et ka selle salvestasin möödunud aastal ja küll tuleb ka selle taasavaldamiseks aeg.

Tegelikult olid laarikud kavalad, sest lepingu ainsa originaali postitasid ju inimesed IRL-ile ja vastu neile erakonna poolt allkirjastatud eksemplari ei antud. Seega pole ka põhjust ühelgi valijal väita, et IRL on lepingut rikkunud, sest nad pole omalt poolt sellele alla kirjutanud. Ma vaatasin üsna hiljuti valimiste aegseid salvestusi ja seal oli Reporteri ajakirjanik Toompea lossis, et Mart Laar paneks ka omalt poolt allkirja aga uudislõigus hoidis ta kõrvale ja nii mitu päeva järjest. Lõpuks ajakirjanik ei saanudki lepingule Laari allkirja.

Valijad, teid tõmmati jällegi haneks! IRL teeb seda alati, igal valimisel, saage ometigi aru sellest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga