Arstide streik on vajalik ansipismi vastu võitlemisel

1. oktoobril kell 8 algas arstide ja teiste meditsiinitöötajate streik, et nõuda väärikat palka. Ennekõike mõeldakse selle all töökoormuse vähendamist, et see oleks saadava palgaga kooskõlas. Praegune keskmine palk tundub igati hea, kuid selle saamiseks on vaja teha ületööd. See on märgatavalt väiksem palk kui Soomes saadav normaalse töökoormuse korral.

See on juba teine suur streik sellel aastal. Esimene oli õpetajate streik 7.-9. märtsil. Tänastes lehtedes oli ka info, mille refereeringut kuulsin raadiost, et palgatõusuks piisavat raha järgmise aasta eelarves ei ole. See tähendab, et palkade tõstmise lubadusel on olemas kate vaid 1/3 ulatuses ja ülejäänud 2/3 on seni rahadega katmata. See on nii tavaline poliitikute käitumine, et antakse lubadus ja hiljem antakse raha vähem kui sellele kulub ning öeldakse, et puudu jääv osa otsige sisemiste ressursside arvelt. Õpetajate puhul tähendab see gümnaasiumite sulgemist, et hoonete ülalpidamise kulusid vähendada ja õpilased ning õpetajad koondada vähematesse hoonetesse. See muidugi annab kokkuhoidu palkadelt ja hoonete ülalpidamiselt (küte, elekter) aga võib tõsiselt kiirendada ääremaastumise protsesse.

Arstide streik on vajalik, et panna võimul olevad poliitikud fakti ette nende ebaõnnestunud maksupoliitikast. Eesti liitumine euroga pidi ju tooma investeeringuid ja töökohti aga selle kohta pole kindlaid tõendeid, vaid uskumus. Vastupidiselt on äärmiselt tõesed Eesti kohustused seoses euroga ehk ESM-i jaoks 148 miljoni euro suuruse sissemakse tegemine. See on raha, mis võetakse muude kulutuste arvelt. Võiks isegi öelda, et kroonile edasi jäädes oleks praegu meil õpetajate ja arstide palgatõusu raha olemas olnud, mille nüüd maksame euro tagamise fondi.

Päeva pluss tuli Välisministeeriumist, mida juhib ka ansipist Paet. Nimelt on tänasest alates Eesti kodanikele Brasiilia külastamine ilma viisata. Kasutage siis seda viisavabadust ja sõitke sinna, äkki on seal inimväärsem elu kui Krugmenistanis ehk Eestis.

Lõpuks panen arhiivi ka üleval olnud küsitluse.

[polldaddy poll=6541610]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga