Obama kuuleb Sind ja loeb…

Oled valijana soovinud, et valitsus võtaks sind kuulda? Lihtne, kirjuta või räägi oma sõpradega ja lisa sinna mõni tundlik märksõna, mille järel julgeolekuga tegelevad inimesed tunnevad kindlasti sinu muu tegevuse vastu huvi. See on omamoodi nõudmiseni Muhv või kirjad KAPO postkasti. Omamoodi hingeabi üksikuna tundvatele inimestele, sest maailmas on palju inimesi, kes oma töökohustuse tõttu peavad nende vastu huvi tundma kui nad kasutavad õigeid märksõnu. Need sõnad on seotud kõigega, mida peetakse ohuks riigile. Näiteks pole soovitatav rääkida rahatrükist (Euroopa Keskpank võltsib eurosid juurde), revolutsioonist(märgatav osa noortest töötud) või tüütuseni kuuldud terrorismi vastasest võitlusest. See viimane on huvitav, sest terror tähendab hirmu all hoidmist ja praegu tundub, et üksikud pommid Euroopa ja Ameerika linnades(punane häire!) on tapnud inimesi aga pole võrreldavad palestiinlaste okupatsiooni ahelates hoidmisega (targetted killings) või droonidega inimeste tapmisega Pakistanis ja Afganistaanis.

Mulle tundub, et maailma terroristid elavad Washingtonis ja Londonis. Juba Bill Clinton alustas terrorismi(elanike hirmu all hoidmist) serblaste vastu seoses Kosovoga. Pärast seda Bush ja Afganistani ning Iraagi sõjad. Isegi Obama pole seda sõjamasinat seisma pannud, Guantanamo vangilaager on endiselt sulgemata ja ühtegi süüdi mõistvat kohtuotsust pole 11 aastaga tehtud.

Viimane suurem skandaal on Inglismaalt, et G20 tippkohtumisel seadsid inglased üles “tasuta” wifi punktid, kus siis nuhiti neid kasutavate kohtumisele tulnute järel. David Cameron on keeldunud jälitustegevust kommenteerimast. See on järelikult tõde, mida ta ei saa eitada ja nii eelistab ta vaikida.

Eesti riik nuhib ka inimeste järgi, ta on justkui õigusjärglane KGB-le. Märkasin rõõmuga, et sisestades otsingusse KGB ja KAPO, siis tuleb ka minu kirjutis.

Kas 5000 autopommi on hirmus? Aga 5000 juhtumit inimeste järgi nuhkimiseks? Google, Facebook ja vist ka Apple on jaganud mõnevõrra infot nende koostööst politseiriigiga ja proovinud jätta muljet, et need alla kümne tuhande jäävad arvud polegi nii hirmsad. Inimene võib ju mõelda, et Lõustaraamatus on ilmselt iga kuues inimene ja selle kõrval need tuhanded tunduvad väiksena, mingi 1 juhtum 112 tuhande inimese kohta (900 miljonit kasutajat versus 8000 päringut). Õigusriigis oleks mõeldamatu ka 1 juhtumi võimalus, sest ükski ametnik sellele ei läheks. Eile tuli ka uudis, et Tšehhi peaminister astus tagasi korruptsiooni tõttu, kus tema kabinetiülem oli lasknud jälgida tema praeguseks lahutatud abikaasa elu üle. Ma pole täpselt kursis, kas põhjus oli selleks sõjaväelise luure kasutamine või mingi muu aspekt aga see tuleks küll meeles pidada, et inimeste järgi luuramine oli tõenäoliseks ametist lahkumise põhjuseks. Nüüd tuli meelde veelgi parem näide: Watergate ja Nixon. Tema kuulas oma poliitiliste konkurentide tegevust ja jäi presidendi ametist ilma. Obama agendid kuulavad tuhandeid inimesi pealt ja loevad nende kirjavahetust aga midagi ei muutu. Jääb mulje, et pealtkuulamine on poliitikule karistatav ainult selle ilmsiks tulemisel ehk teolt tabamisel. Obama jälgimismasin on siiani enda paljastamisest suutnud hoiduda, vaid Edward Snowden pole piisav tunnistamaks. Nägin juba tema isa CNN-is, kus ta palus pojal midagi rohkem mitte avaldada. Vana hea mõjutamine perekonna kaudu, nagu on teinud kõik võimud. Minu meelest üsna sarnane pantvangivõtja(antud juhul riik, kes kardab täiendavaid paljastusi) käitumisele, kes ähvardab või hoiatab mingi tegevuse eest.

Georg Walker Bushk ütles ka WTC rusude kohal, et ma kuulen teid ja need inimesed, kes hooned ära lõhkusid, kuulevad meist kõigist varsti. Obama nuhid on andnud huvitava nurga poliitikute soovile kuulda inimeste arvamustest.

Õnneks pole mõtlemine veel karistatav ja infot saab talletada ka võrku ühendamata seadmetesse ning kasvõi paberil märkmikku, samuti inimestega kohtuda mobiiltelefoni maha jättes(positsioneerimise vastu), Tallinna ühistranspordis sõita ilma isikustatud soodustust kasutamata ning rääkida väljaspool elektrooniliste seadmete leviala(näiteks keset loodust).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga