Eestis pole enam investeerimiseks börsi

Sain kõne firmast, mis soovis tutvustada enda pakutavaid investeerimise võimalusi. Viimaste aastate kogumus on teinud ettevaatlikuks ja kõige ohutum on alati keelduda. Pärast tuleb välja, et oli jälle mingi emateab.ee ehk Directa OÜ või selle eelne European City Guide tüüpi skeem.

Kuigi ma ise ei osalenud, siis Rumeenia, Bulgaaria ja Aserbaidžani „investeerimised“ on meedia vahendusel ikka üsna selgeks saanud. Seal pole juttu isegi mitte raha säilimisest, vaid kahjude suurusest. Gildi kohta oli umbes taoline kommentaar, et sisenesid investorid rahaga ja väljusid sealt kogemusega (rahaga lahkusid nõustajad).

Aastaid tagasi tuli kõne välismaiselt numbrilt, kus aktsendi järgi tõesti Jaapanist helistaja soovis rääkida sealsetest investeerimiste võimalustest. Hiljem oli meedias kajastus, et hoiduge pettuse eest. See võis ju nii olla aga pigem oli kohalike „investeerijate“ soov konkurente eemale peletada.

See tänane kõne pani mind mõtlema, et mis võiks üldse olla tänapäevane investeerimise koht. Börs on meil sisuliselt surnud, sest Eesti Telekom, Hansapank(Swedbank), Merko ja Starman on sealt lahkunud ning lisandunud Eesti Ekspress, Arco on kahanenud enam kui 80 protsenti. Helistaja pakkus võimalust investeerida võlakirjadesse. See pole minu jaoks sugugi ahvatlev, sest tulu saab tulla ainult teistele veelgi kallimalt müümisest, sest võlakirjaga ju mingit muud väärtust ei looda. Seega investeeriksin pigem firmade aktsiatesse kui võlakirjadesse. Börsi aktsiatesse mul usku ei ole, sest seal saab teenida ainult suure summa ja piisavalt hea info korral. Pigem usun rahapaigutust mõnda alustavasse projekti või ideesse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga