paanika

Kahtlased tuled öötaevas

Vaatlesin kella 23 ajal kahte kummalist tuledega objekti Rakvere kohal, mida ma ei kirjeldaks lennuki või õhupallina. Need liikusid aeglaselt põhja-lõuna suunal ja nägid välja nagu 4 tulega rombid(vertikaalselt välja venitatud laste vurr?). Tuli oli üleval ja all ning 2 külgedel, üks lendas teisest natuke kõrgemal, kummagi kõrgus maapinnast ei muutunud. Nägin neid umbes 10 sekundit kuni vaateväljast kadumiseni. Värvuselt olid tuled punane(tipus ja all), valge ja kollane külgede aga ei plinkinud, vaid vahetus sujuvalt. Kõrgus maapinnast ilmselt paarsada meetrit(sõltub muidugi objekti suurusest ja tulede intensiivsusest) aga selgelt allpool reisilennukeid. Mul paluti aknast välja vaadata, et mingid imelikud tuled on taevas ja muidugi ma selle peale fotokat või kaamerat ei võtnud(läbi klaasi ikka midagi ei jäädvustaks) aga ma tean, et nägin midagi tehislikku lendamas, mitte “langevaid” või eriti kirkaid tähti. Need 2 olevat varem olnud põhjapool paigal ja hakkasid liikuma koos üle linna saabunud 5 sarnase objektiga(tuledega). Müra ka kuulda ei olnud. Mingeid aineid või ravimeid ma ei tarvita ja ilmselt see tekitabki kõhedust, et nägin selgelt ega oska kuidagi teisiti öelda kui tundmatud lendavad tuledega objektid. See valdkond pole mulle huvi pakkunud aga selle kajastamised meedias olen ikkagi meelde jätnud. Nüüd siis nägin ka ise ära.

Mõtlesin hoolikalt, mille alla seda liigitada ja siis märkasin, et oli olemas paanika. Igati kohane, sest minu seesmine tasakaal sai igatahes paigast liigutatud. Enam ma ei saa öelda, et inimesed on ainsad, kes siin ringi lendavad.

Lisatud 24. augustil. Nägin tänastest uudistest, et linnusest lasti lendu valguslaternaid. Need ma välistan kahel põhjusel. Esiteks nägin nelja selgelt eristatava tulega objektide paari. Need õhku lastud kuplid oleksid olnud üksikud helendavad laigud. Teiseks täpsustan väidet aeglase liikumise kohta, mis ei olnud päris täpne ja see välistab ka need laternad. Nimelt oli tuulevaikne õhtu, hiljem akent avades nägin täiesti paigal seisvaid puulehti ja mingit tuult ei olnud kuulda. Seevastu need tuledega objektid liikusid üsna kiiresti, täna nähtud väikelennuki kiirusega. Mul on raske uskuda, et maapinnal on tuulevaikus ja siis umbes saja meetri kõrgusel kiire õhuvool.

Kirjutan neid märkmeid endale, mitte kellegi teise veenmiseks, rääkimata kusagile teatamisest.

One thought on “Kahtlased tuled öötaevas

  • Tuled augustiöös

    Sõitsin augustiööl Haapsalust Keila poole .Kümme kilomeetrit enne Riguldi -Võntküla teeristi märkasin taevas tulederivi.Otsustasime reisikaaslasega paar kilomeetrit edasi sõita,et metsatuka varjust välja jõuda ja lähemalt nähtut vaadelda.Tulede rivi oli umbes poole kilomeetri kaugusel autost.Heledad tuled olid suhteliselt suured,mis peagi hakkasid üle ühe vilkuma.Objekt laskus pikkamisi metsatuka taga olevale lagedale maaalale.Laskudes iga teine tuli vilkus.Paraku lähemale jõudes tulederivi kadus silmist.Paar päeva hiljem maandumisjälge ei leidnud.Toimunut jälgisime 2013 aastal.Kell näitas 03,25 ja oli vaateväljas jälgitav vähemalt viis minutit.

    Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga