inimesedpoliitikauus maailm

Iisrael küüditab palestiinlasi ja maailm vaikib

Kui Stalini totalitaarne režiim küüditas inimesi Siberisse või vangilaagrisse, siis nad jäeti oma kodust ilma. Samamoodi muudab Iisrael kodutuks palestiinlased nende kodude hävitamisega. Ainus erinevus, et palestiinlased peavad uue kodu leidma vabaõhu vangla sees, sest välispiirid on suletud ja lahkuda ei saa.

Vaatan uudiseid ligi nädala kestnud Gaza pommitamisest ja hävitamisest rakettidega ning tulin mõttele, et see on samasugune terror(hirmu all hoidmine) kui okupeeritud Eestis tehti pärast II maailmasõda inimesi küüditades (surma ähvardusel ümber asustades).

Küüditamine (deporteerimine) ehk tsiviilelanike ümberasustamine peab olema rahvusvaheliste seaduste järgi sõjakuritegu. Kui see toimus NSV Liidus Stalini ajal, siis ilmselt ei oldud veel selleni jõutud aga praeguseks on kindlasti vastavad regulatsioonid sisse viidud. Iseasi, kas Iisrael on sellega ühinenud või on ta USA sarnane, kelle sõdureid ei saa rahvusvahelise sõjakohtu (ICC) ette viia, sest neil on immuunsus. Maailmas pole teist ainuvõimu, mis neid ka selleks sundida suudaks.

Minu jaoks on täiesti samaväärsed asjad kui Eestis tuldi varahommikul püssidega koduukse taha ja anti aeg asjade pakkimiseks, et sõita Siberisse VÕI Iisrael helistab ja ütleb, et kodust lahkumiseks on aega 15 minutit, sest siis tuleb hävitav rakett, mis muudab betoonist kortermaja rusuhunnikuks. Venelased andsid isegi rohkem aega asjade pakkimiseks, juudid on mõnel juhtumil isegi innukad pommitajad olnud ja lausa 18 liikmelise pere tapnud, sest hoiatuse peale ei jõudnud nad lihtsalt lahkuda või kas seda üldse oligi, sest pereisa oli politseinik ja Iisrael ründab igasugust Gaza võimu, et seal oleks anarhia, mille peale nad saavad sinna jälle sisse tungida “korra loomise eesmärgil.”

Nii Stalini kui Netanjahu(בִּנְיָמִין “בִּיבִּי” נְתַנְיָהוּ ) režiim kisuvad inimesed lahti nende juurtest ehk kodust. Stalin viis inimesi uude kohta asumisele või vanglasse surma ootama, mõned lasti ka kohe maha. Iisrael tekitab hirmu ja õudust kümnetes tuhandetes ja jätab kodutuks tuhandeid inimesi, kes jõudsid lahkuda aga kaotasid kõik nende kodus olnud asjad. See tähendab nii riided, jalatsid, töövahendid, pildid, raamatud, arvutid(koos infoga) ehk kõik seni eluks vajaliku ja infokandjad mälestustega. Nüüd ei ole nad enam nime ja minevikuga inimesed, nad on justkui kodu põlengu üleelanud, kelle kogu eelnev elu on hävitatud. Peavad elu alustama uuesti. Stalin tegi seda selleks, et luua uus (juurteta) nõukogude kodanik homo soveticus aga mis võib olla Iisraeli eesmärk, seda ma küll pole avalikest kajastustest välja lugenud. Muidugi nad räägivad legendi, et teevad seda huupi lendavatest rakettidest pääsemiseks, mille kahju tekitamise tõenäosus on 1:1000 vastu ehk 1 inimese hukkumiseks läks vaja 1000 raketti ( see võis olla ka õnnetus, kus Iisraeli enda mürsk tabas nende vabatahtlikku). Minu loogika ütleb, et sellise 186+ palestiinlase surma põhjustanud rakettide tulistamisega nad mitte ei vähenda nende suunas lendavate rakettide hulka, vaid hoopis suurendavad seda, sest Gaza inimesed on kannatanud otseselt või kaudsemalt (hirmu piirkonna pommitamise pärast) ja kättemaks on neis sama suur kui Iisraelil, kes on sellise sõjalise operatsiooni ette võtnud olmetüli ehk 3 okupandi surma eest kättemaksuks.

Kahjuks on mõlemal poolel poliitikud, kes ei saa lõpetada inimeste hukkumist, sest kahe rahva vaen hoiab neid võimul. Mulle tundub, et Iisrael vajab suuremat hulka enda vaenlasi, et siis neid ettekäändeks tuues saada Ameerikalt suuremat abiraha. Kodu kaotanud inimesed ei hakka ju rakettide järel Iisraeli armastama või neid kiitma, vaid otsivad võimalust selle ülekohtu eest kättemaksmiseks. Venemaal oli ka plaan või äkki isegi jõustunud seadus, et terroristide perekonnad hakkavad hiigelsuurt trahvi maksma või selle võimatuse korral konfiskeeritakse nende vara(võin ka valesti mäletada, hetkel ei hakka kontrollima). See on väiksemas mõõtkavas kollektiivne karistamine, mida näeme ühe rahva vastu toime pandavana praegu okupeeritud Gazas. Tõsi küll, võõrväed seisavad Gaza välispiiri taga aga ma ei näe vahet, kas vangivalvur on seespool või väljaspool tara kui mõlemal juhul on tema käes relv, millest laseb müüride sees olijate pihta just nii nagu tal soov tuleb. Mina ei mängi arvutis aga see võib olla mõne mänguri unistus, et lased päriselus inimesi nagu jõuad ja mingit kriminaalkaristust ei järgne.

Iisrael võiks teha USA-le pakkumise, et võtab vastu kõik ameeriklased, kes tunnevad soovi massitulistamise korraldamiseks ning viib nad Gaza piiridesse ja annab neile laskemoona, et saaksid lihtsalt palestiinlaste pihta tulistada, nagu lasketiirus. Ameeriklased elaksid rahulikumalt ilma massitulistamiste hirmuta, Iisrael saaks hirmu alla hoida ja tappa palestiinlasi ning selleks kuluks vähem raha kui nüüd läheb rakettide ja mürskude tulistamsiele ning soomustehnika liigutamisele. Ütlete nüüd, et see oli mingi väärastunud idee? Ah, ärge olge kahepalgelised, sest just praegu toimub samasugune inimjaht Gaza vabakäigu vangidele, ainult kuulide asemel on raketid ja hävitustöö suurem(terved eluhooned).

Selle küüditamise kohta sain enda jaoks kinnituse ka äsja telekat vaadates, kus toodi näide, et Hamas lasi õhku osa Egiptuse piiril olevast müürist ja sajad tuhanded palestiinlased läksid Egiptusse, mis oli neile esmakordne pääs teise riiki (nad ei reisi, erinevalt meist). Selle tulemuseks oli inimeste rahunemine, mošeed olid tühjad ja rakette ei tulistatud. Iisrael muidugi piire avada ei saa, sest ükski naaberriik ei soovi palestiinlasi enda juurde elama, ei Egiptus, Jordaania, Süüria, Liibanon ega Saudi-Araabia. Kas meie oleme rahvana paremas olukorras, et häda korral leiame peavarju mõne teise rahva juures? Sõja järgne ajalugu näitab, et soomlaste juures mitte aga Rootsis ja kaugemal küll.

Lõpetuseks veel info Hamasi esindajalt, et hoolimata üle-eile meedias olnud jutust võimalikust Egiptuse vaherahu ettepanekust, mida lausa Iisraeli valitsus olevat arutanud ja heaks kiitnud, siis tegelikult seda ametlikult olemas ei olnud ehk palestiinlastele ei esitatud. Maailm ja nemad kuulsid sellest ajakirjanduse vahendusel ja mina saan täitsa aru, miks nad seda naljaks nimetasid. Samuti on neil õigus, et Iisrael peab täitma 2012. aasta vaherahu lepingut, mitte seda ühepoolselt lõpetama. Sellel pole ju mõtet kui teha iga paari aasta tagant üha uus vaherahu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga