Pomerants tõmbas IT-agentuuril vaiba alt ära

Eelmisel reedel jõudis meediasse sõnum, et Eesti saab IT-agentuuri peakorteri aga serverid jäävad Starbourgi (prantslastele). Nädalavahetusel selgus, et mingit kokkulepet ei ole. Nüüd on suur skandaal ja see võib lõppeda Eesti täieliku kaotusega.

Põhjuseks on IRL-i lobamokast minister, kes ei suutnud vait olla ja asja ajakirjandusele välja lobises. Euroopas on tavaks, et ajakirjandust teavitatakse pärast kokkulepete sõlmimist ja nad kutsutakse pidulikule allkirjastamisele. Eesti poliitilises kultuuris on semukirjanikud (ameti järgi ajakirjanikud aga samal ajal poliitikule head semud) kaasatud lausa kõneluste ajal ja nii tekkiski praegune piinlik olukord.

Tänane EPL otsib selles küsimuses vastust, et kui nüüd IT-agentuuri ei tule, et kes siis oleks selles süüdi. http://www.epl.ee/artikkel/585301

Lisasin sellele oma kommentaari:

Info avaldanud meedia ei ole süüdi, vaid hoopis lähenevad 6. märtsi valimised. Just nende pärast ronivad poliitikud kasvõi mööda seinu ülesse (viide reformikast riigikogulase Katrin Karismaa-Krummi ravimireklaamile) või seisavad paljapäi vihmas ja tormis (Jaak Aaviksoo), et vaid telekaamera ette saada. See on üsna naeruväärne, milleni laskutakse teleuudistesse saamiseks, näiteks sotsiaalminister Pevkurist saab postikana, kes käib tööajast jalgpallimängu pileteid jagamas, sest meie koondis kohtus Brasiiliaga ja oli suur tõenäosus temaatilise looga reformierakondliku TV3 uudistesse saada.
https://www.virgokruve.eu/2009/08/12/eriti-hale-on-tana-olla-eesti-jalkafann/

Võimalik, et siseminister läks oma tähelepanu vajadusega liiale, sest on ta ju eksperimendi korras veetnud päeva ka päästetöötajatega koos, kuigi ministriks tulles võiks selline kogemus juba olemas olla ning mitte hakata seda õppima umbes 1 aastat pärast ametisse nimetamist.

Mina pole seda projekti uskunud algusest peale, sest see asub ~15 minuti lennutee kaugusel sõbralikust Venemaast ja veelgi sõbralikematel Leedus paiknevatel hävitajatel kulub ~20 minutit lennuaega, et siiakanti jõuda. Seega, jõuaksid venelased lennukitelt või odavamat sorti lähimaa rakettidega külvata palju “sõprust” ning Euroopa Liidul poleks lootustki reageerida. Lisame siia ka asjaolu, et Eesti jõustruktuurides leiti spioon Herman Simm. Spioone ikka leitakse, näiteks Rumeenia-Venemaa vahel oli suvel juhtum aga mitte ükski neist pole töötanud kõige kõrgema julgeolekutasemega ametis (sisuliselt valvanud riigisaladuste üle). Meid lihtsalt ei usaldata, sest kusagil süsteemides võib olla ka Simm2.

Samuti viitasin suurele osale inimestele pigem muheda näitleja kui Riigikogu liikmena tuntud Katrin Karismaa-Krumm´i turnimisele mööda seina.

Riigikogu reformikas Katrin Karismaa-Krumm ronib ravimireklaamis seina mööda ülesse. Mida kõike ei tehta valijate tähelepanu jaoks!
Riigikogu reformikas Katrin Karismaa-Krumm ronib ravimireklaamis seina mööda ülesse. Mida kõike ei tehta valijate tähelepanu jaoks! Kaader reklaamist

Pidage see nägu ja nimi meeles, sest ta hääletas ka pensioniea tõstmise poolt, millega võeti igalt praeguselt töötajalt ära umbes 300 000 krooni jagu pensioni ning sunnitakse 2 aastat kauem töötama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga